neděle 27. února 2011

Kavárenským povalečem od útlého věku

Při brouzdání internetovým světem jsem narazila na tuto zajímavou fotku, pořízenou v pražské kavárně Šlágr: 
Nalezeno u Vítězslava na http://czechfashionisto.blogspot.com


Vtipné, že? Nechala bych tento prvorepublikový citát vypálit na zadek všem militantním matkám, které považují kavárny bez dětského koutku za vrchol bezohlednosti a majitele takových podniků za nepřítele státu. 
I když sama ještě děti nemám, kdysi jsem dítětem byla a do kaváren jsem samosebou občas chodila. Jenže tou dobou kavárny s dětským koutkem víceméně neexistovaly a pokud ano, tak se rozhodně nestalo, že by mě moje matka vysvlékla do punčocháčů a košilky a nechala mě tam hrát si "jako doma". Dneska už je to, bohužel, docela obvyklý jev. A nechtějte vědět, jaký poprask vyvolal majitel jedné brněnské kavárny, který přeškrtnutým symbolem kočárku na dveřích dal jasně najevo, že o malé děti v kavárně nestojí. Najednou se všechny místní militantní matky domáhaly vstupu do právě této kavárny, i když v centru města, kde se tato kavárna nachází, vím minimálně o dvou tzv. "dětských" kavárnách, kde by se děti mohly dosyta vydovádět.
A kdyby někoho zajímalo, kde jsem k pojmu "militantní matka" přišla, může si přečíst třeba tento tento (klik) článek, kde se, myslím, dozvíte vše podstatné k této problematice.

1 komentář:

Pokud nejste zaregistrovaní uživatelé, podepište se, prosím.