úterý 8. března 2011

MDŽ

Na konfekci dováženou k nám, do Česka, jsem rezignovala už před nějakou dobou. Scénář nakupování v módních řetězcích je totiž většinou stejný - plný obchod věcí, ale nic, co by stálo za nákup a když už, je to nesmyslně drahé. Nejjednodušší by bylo, kdybych měla šicí stroj (ale nemám) a uměla šít (ale neumím). Rozhodla jsem se při tvorbě doopravdy mého šatníku začít z trochu jiného konce.

I gave up to ordinary fashion stores a long time ago. It was always the same story - huge shop stuffed with clothes but nothing interesting to buy or unreasonable prices.The most comfortable way how to solve that would be sewing clothes for myself. But what do do if I don't have any sewing machine and, the worst thing, I can't sew at all? So, I decided to start my very own collection in another way: 


Ano, tato předrevoluční učebnice pletení je už pár dní mojí novou biblí. To různě fialové v dolním levém rohu, to je mé první testovací klubíčko. A hned vedle je kruhová jehlice velikosti 4,5. To, že je to knížka velmi stará, jsem poznala i podle toho, že z ní vypadl docela legrační letáček, tedy z dnešního pohledu mě, "sametového dítěte", které takové časy nezažilo. Hele:

The first pic is my new "bible" - a sewing instruction book for beginners, released before 1990. In the lower left corner you can also see my first ball of yarn - cute, isn't it? Following pics are photos of a flyer found in my sewing book. It's from some casino and the first pic is a pricelist of drinks. Nearly 13CZK for a shot of vodka, nice.A když už jsme u takových "vintage" záležitostí, připojuji ještě nakonec fotku takové zvláštní látky (připomíná mi froté župan), taktéž z dob dávno minulých. Našla se při rekonstrukci domu mých prarodičů a já z ní teď mám zimní minisukni. 

The last pic is a piece of my new winter skirt. It's made from a strange fabric (it's somewhat terry-ish and really warm) , which was found during reconstruction of my grandparents' house. I think it matches my today's vintage collection very well. 
Taky jsem dneska při nákupním řádění narazila na parádní minišaty (nebo obří halenu, chcete-li). Jsou bílé s obrovskýma černýma a žlutýma puntíkama, netřeba dodávat, že to byla láska na první pohled. Do dnešního retro zápisku by se taky skvěle hodily, bohužel ale fotím mobilem a jakákoliv fotka šatů byla natolik odporná, že by to ani jejich skutečná krása nepřebila. Takže někdy příště.

I also bought a lovely mini-dress today, white with big yellow and black dots, but my awful phone camera refused to take a good photo of them. So... maybe later.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Pokud nejste zaregistrovaní uživatelé, podepište se, prosím.