úterý 20. září 2011

Tarte aux pommes

Není typičtějšího podzimního plodu nežli jablka, n'est-ce pas? 

Tak, pokus o noblesní a zároveň stručný úvod máme za sebou, teď k tomu podstatnému. Po návratu z Paříže jsem trpěla nutkáním upéct si něco francouzského a ten košík plný jablek se tvářil tak opuštěně... 
Na první pohled se mnou vybraný recept tváří jako docela obyčejný jablečný koláč, 
obsahuje ale dva podstatné vylepšováky, a to jablečné pyré a meruňkovou marmeládu (tu dokonce hned ve dvou podobách). Příprava pyré celý proces o něco protáhne, ale nabízí se hned dvě cesty, jak na to. Za prvé, pyré si připravíte den předem. Za druhé, pokud jste významně lenošní (a nebo třeba máte malé dítě), můžete použít docela obyčejnou jablečnou výživu. Ale já vám to neřekla a oficiálně to nepodporuju. ;)


Na koláč budete potřebovat: 
6-8 velkých jablek (ale pokud máte rádi jablečné pyré s piškoty tak moc, jako já, kupte si jich radši víc)
150 g hladké mouky
120 g meruňkové marmelády
75 g másla
30 g krupicového cukru
2 lžíce vody
2-3 lžíce citronové šťávy
Fotky byly pořízeny mobilem a ve spěchu, za nekvalitu se omlouvám.
Nejdřív si připravte pyré. Polovinu jablek nakrájejte, smíchejte s polovinou meruňkové marmelády, zalijte trochou vody a rozvařte do měkka. Poté směs rozmixujte dohladka a ještě chvilku provařte. 
Zatím co bude pyré chladnout, zpracujte mouku, máslo, cukr a vodu do pevného, hladkého těsta a rozprostřete ho do koláčové formy. Můžete použít i dortovou, pokud koláčovou - tak jako já - z nějakého neznámého důvodu nevlastníte. Nechte těsto i s formou pár minut odpočnout v ledničce a oloupejte si zbytek jablek.
Po vyjmutí korpusu z lednice je čas na pyré. Naplňte jím korpus lehce pod okraj a lžičkou nebo stěrkou uhlaďte, aby byla vrstva hezky rovnoměrná. Oloupaná jablka nakrájejte na čtvrtky, zbavte je jadřinců a podélně pokrájejte na plátky zhruba 2-3 cm silné. Pak je zakápněte citronovou šťávou a opatrně je ve šťávě rukama promíchejte (ale nepolámejte). Plátky jablek pak začněte postupně od středu pokládat na korpus. Jak trochu vidíte na obrázku, plátky se hodně překrývají - ty uprostřed jsou skoro až postavené na hraně, aby se stočily do kruhu. Já se s tím ze začátku trošku prala, ale za ten výsledek to stojí, tak bojujte.
Koláč pečte při 200°C zhruba 45-60 minut, dokud jablka nezezlátnou a nezměknou. Mně to v horkovzdušné troubě trvalo bez deseti minut hodinu. 
Nakonec rozehřejte zbytek meruňkové marmelády a potřete s ním ještě teplý koláč. Mimo chuti dodá koláči i lesk a zabrání jablkům v předčasném oschnutí. 
Mimochodem, koláč je lepší trochu odleželý, ideální je upéct ho večer a dát si jej druhý den ráno k snídani. Pokud tedy nevstáváte poslední, to by se vám naopak mohlo vymstít. :) 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Pokud nejste zaregistrovaní uživatelé, podepište se, prosím.