středa 24. srpna 2011

To podivné z veletrhu Styl & Kabo (srpen 2011)

Přílišnou koncentraci optimismu z minulého článku je potřeba vyrovnat, proto následuje již slíbené kritické pokračování článku o brněnském veletrhu módy Styl & Kabo. Vlastního fotografického materiálu mám bohužel velmi málo, protože od těch největších hrůz jsem měla tendenci prchat. No, ještě že máme ty internety.

Bod první - etno
Zatímco Indky nosí sárí  a v Japonsku je tradičním oděvem stále kimono, mnohé české ženy už nejspíš dávno neví, z čeho se skládá kroj, ale zato mají plnou skříň tohoto:

úterý 23. srpna 2011

To dobré z veletrhu Styl & Kabo (srpen 2011)

Dobrého sice nebylo mnoho, ale to by bylo, aby ve třech obřích pavilonech vůbec nic nebylo. Tak tedy do toho.

Bod první - folklórní svetříky 
Už je to tak, Ivko a Oleana mají třetího do party. Jmenuje se Kooi Knit, firma je to německá, ale vyrábí v Srbsku, z čehož vyplývá, že stylově nejblíž má právě k Ivko. V Česku ještě nejsou tak docela dostupní, ale slečna na stánku mi prozradila, že si u nich udělaly objednávku hned tři brněnské obchody (jeden z nich je prý na Pekařské, ale marně pátrám v hlavě, který by to mohl být) a pokud svoji objednávku nezruší, v září už by měli mít něco k zakoupení. Bohužel, ta samá slečna se na můj foťák tvářila trošku nevraživě, proto jsem nic naživo nevyfotila a na internetu ještě katalog není. Já jsem ale hodná a ukážu něco z toho papírového. 
(Fotky jsou dost příšerné - tak už to ostatně bývá, když něco neskenujete, ale přefocujete, ale to je vlastně docela dobře, třeba mi nikdo z Kooi nebude psát výhružné e-maily za porušování všemožných práv. No, uvidíme.)