pátek 23. prosince 2011

Cukroví II. - Koulovaná

Psát druhý článek o cukroví v předvečer Štědrého dne by se možná mohlo zdát někomu mírně opožděné, ovšem zdání opět klame. Dva druhy nepečených sladkostí, které vám chci představit, totiž nejsou tak výlučně vánoční jako ty z prvního článku, takže si je můžete vyrobit třeba na silvestrovské oslavy, mlsné kamarádce k narozeninám a nebo jen tak, až vás bude honit kreativní mlsná. 

Velmi kokosová kokina

středa 21. prosince 2011

Mistrovské kafe v Coffee Fusion

Na svém seznamu blogerských restů mám bohužel mnoho položek. Některé z nich už tam jsou tak dlouho, že v podstatě ztrácí smysl se jimi ještě zabývat. To se naštěstí netýká minirecenze mé nové oblíbené brněnské kavárny Coffee Fusion, kterou tak přináším s pouhým čtrnáctidenním zpožděním. 

neděle 18. prosince 2011

Mírně dekadentní brunch

Když se mi zhruba před čtrnácti dny dostal do ruky ladovsky laděný plakátek lákající mne na tradiční zabijačku do kavárny Era, okamžitě bylo jasné, že u toho prostě musím být. A protože dnes nemám ani trochu tajnůstkářskou náladu, hned na úvod vám prásknu, že to byla nadmíru povedená akce.

neděle 11. prosince 2011

Cukroví I. - Klasická trojice

Za dva týdny jsou Vánoce, takže mírně stresující přípravy na můj nejoblíbenější svátek v roce jsou v plném proudu. To kromě zuřivého vymýšlení co nejúžasnějších dárků pro mé nejbližší znamená, že pilně odškrtávám splněné položky z mého ne zrovna krátkého seznamu cukroví. A v rámci mých foodblogových aktivit mají tři nejstarší přednost - tedy klasické recepty, které všechny najdete mimo jiné i v kuchařce Marie Janků-Sandtnerové.

Išlské dortíčky