pátek 27. ledna 2012

Scones - The Daring Bakers Challenge

Jak jste si možná všimli, v prosinci se na mém blogu neobjevil žádný příspěvek s výzvou The Daring Bakers. Důvod je prostý - stávkovala jsem. Předmětem výzvy bylo vyrobit vlastní kvásek a z něj upéct chleba, což mě už od samého počátku nikterak nepřitahovalo, do prvního pokusu jsem se musela nutit a když jsem pak z trouby vytáhla cosi, co víc než chutný bochník chleba připomínalo placatý kámen, využila jsem té podoby a přesně jako na ten placatý kámen jsem se na to vy víte co. 
O to víc jsem se ale vyřádila u lednové výzvy, jejímž autorem je Audax z blogu Audax Artifex a já mu tímto děkuji za parádní výzvu plnou užitečných tipů, rad a vychytávek. 
Z názvu článku je jasné, že lednovou výzvou byla výroba scones (v Americe známých pod názvem biscuits), což je druh čajového pečiva. Musím se přiznat, že pro mě to byla naprostá novinka. Slovo "scone" jsem sice už kdesi slyšela, ale tím veškeré mé povědomí o tomto pečivu končilo. Znalostní mezery jsem ale vyplnila poctivým studiem všemožných internetových stránek a své poznatky bych shrnula asi takto:
  • Scones jsou, ve své základní podobě, univerzální pečivo. Chutnají stejně dobře se sýrem, šunkou nebo marmeládou a troškou šlehačky.
  • Scones jsou nenáročné na čas, peníze i kuchařský skill. Potřebné suroviny máte v naprosté většině případů vždy po ruce.
  • Scones se dají upéct podle tisíce a jednoho receptů, od základních až po ochucené, například čokoládou, javorovým sirupem nebo sušeným ovocem. 
Ale dost už teoretizování, přejděme k praxi, konkrétně ke třem různým receptům, které jsem tento měsíc vyzkoušela. 

úterý 24. ledna 2012

Kašlete na dietu, dejte si brownies

Vzhledem ke stále probíhajícímu zkouškovému období přicházím pouze s krátkým, nicméně velmi hodnotným příspěvkem. Včera jsem totiž dostala za úkol vymyslet a upéct něco sladkého mému tátovi k svátku a tak vznikly speciální třívrstvé brownies, o kterých můžu s čistým svědomím prohlásit, že jsou to ty nejlepší a zároveň nejkaloričtější brownies, které jsem kdy stvořila. 

úterý 10. ledna 2012

Na Tři krále o koláč dále

V pátek 6. prosince na svátek Zjevení, tedy v den, kdy si podle středověké legendy tři mudrcové z Arábie odskočili do Betléma obdarovat malého Ježíška, jsem si i já dovolila odskočit od učebnic k plotně. Protože kdy jindy než na Tři krále bych měla péct Galette des Rois, neboli Tříkrálový koláč?