úterý 28. února 2012

Quick Breads - The Daring Bakers Challenge

Virbl prosím, únorové odhalení je tu! Tuto výzvu pro nás připravila Lis, jedna ze zakladatelek celého toho úžasně pošahaného spolku odvážných pekařů a kuchařů. Naším úkolem bylo upéct alespoň jeden "quick bread", doslovně přeloženo rychlý chleba. Ale protože s chlebem toto pečivo nemá nic moc společného a já v tvoření definic nejsem kovaná, tu máte alespoň jednu volně přeloženou verzi z kuchařského slovníku na webu Epicurious:
Quick Bread = Pečivo, které je časově nenáročné na přípravu, protože její součástí není proces kynutí. Jako kypřidlo je použit prášek do pečiva, který při kontaktu s vlhkým těstem okamžitě zahajuje proces kypření a tato jeho kypřící schopnost je ještě umocněna vyšší teplotou při pečení. Může se připravovat v podobě bochníků, muffinů a jiného drobného pečiva.
Pokud jde o volbu receptů, Lis nám dala skutečně volnou ruku, museli jsme se držet pouze tří základních podmínek: 
1. Žádné droždí
2. Celková příprava včetně pečení nesmí trvat déle než 1,5 hodiny
3. Pouze bochníky, muffiny nebo tzv. popovers
Já za tento měsíc stihla upéct čtyři různé varianty a vy si teď můžete přečíst které a sami si je doma vyzkoušet.


Varianta první: Sýrovo-česnekový bochník

pátek 24. února 2012

Můj milý mák

Jsem otřesný flákač! Celých šestnáct dní jsem se neobtěžovala své ctěné publikum potěšit nějakým novým příspěvkem. No, hájit se nebudu, ale můžu slíbit, že v příštích dnech se snad vše v lepší obrátí a prozatím vám zacpat ústa receptem na vynikající makový koláč. 

středa 8. února 2012

Co je to ten curd?

Ke dnešnímu obědu byly v plánu vdolky, což byla skvělá příležitost k odškrtnutí jedné z položek mého to-bake seznamu. A sotva jsem poobědvala, už to lepím na blog. Jsem rychlá jako vítr, všímáte si? Přece své čtenáře nemůžu ochudit o něco tak dobrého, jako je domácí lemon curd!

neděle 5. února 2012

Masopustní mls

Dnešní dávku sladkého přináším pěkně za čerstva. Boží milosti, o kterých dnes budu psát, byly dosmaženy teprve před necelými dvěma hodinami.