pondělí 28. května 2012

Prague Food Festival 2012

Zdá se, že v návštěvnosti Prague Food Festivalu už si buduji slušnou tradici, letos jsem tento gastronomický festival navštívila už počtvrté. 
Předpokládám, že o Prague Food Festivalu už většina z vás slyšela, ale pro jistotu ve zkratce - jde o festival, kde kuchaři vybraných převážně pražských restaurací na tří a vícechodové nabídce demonstrují své kuchařské umění. A návštěvníci můžou po zaplacení vstupného obsahujícího balíček deseti Grandů, což je festivalová měna, vesele ochutnávat, co se jim zachce, nebo spíš co jim žaludek a peněženka dovolí. 
A protože k ochutnávání toho bylo hodně, dám se rovnou do stručného popisu, co jsem měla já, resp. naše šestičlenná mlsná skupina.

pátek 11. května 2012

Obžerství na Zelném trhu

V sobotu 5. května se v Brně na Zelném trhu otevřela restaurace Il Mercato, nový projekt v Česku a zejména pak v Praze už dobře známého šéfkuchaře Riccarda Lucque. A protože je mlsná nejen má rodina, ale i mnoho našich přátel, jen pár dní po otevření už jsme se v pětičlenné skupině vydali tento velmi slibný podnik omrknout.

úterý 1. května 2012

Armenian Nazook & Nutmeg Cake - The Daring Bakers Challenge

Dubnovou výzvu Daring Bakers jsem měla prakticky hotovou docela s předstihem, což je u mě výjimečný stav a já měla o to větší radost, že nebudu ke konci měsíce šílet, zato jenom psát post o tom, jak mi to všechno šlo. Jenže jak už to bývá, Karolína míní a v tomto případě naprosto nevhodná kombinace pracovní paralýzy a nesmyslně náročných vyučujících mění. Proto se svým postem nakonec přicházím o celé tři dny později, jako ten největší lajdák a opozdilec.