čtvrtek 14. února 2013

Dvoubarevné sušenky aneb valentýnská tortura

K dnešnímu svátku sv. Valentýna mám spíš neutrální vztah. Velkolepým způsobům slavení se vyhýbám, ale ani na něj nenadávám a pokud by mě náhodou chtěl někdo potěšit kyticí, rozhodně bych  ho s ní nešlehla po hlavě. Hlavně ho, stejně jako většinu ostatních svátků, vnímám i jako dobrou záminku k nějakému tomu tematickému pečení. Letos se mi zachtělo upéct něco jednoduchého a efektního, třeba jako sušenky... ale jak se ostatně hned dozvíte vzápětí, myslím, že jsem to trochu přehnala. :) 

středa 13. února 2013

Helbeh

Jak se tak oknem dívám na tu pořádnou vrstvu sněhu, za kterou můžeme děkovat tlakové níži s dost nepoetickým jménem Reinhold, říkám si, že jsem se svým opožděným příspěvkem s receptem na plněný perník docela trefila. Pokud už vám ale všechno, co jen vzdáleně připomíná zimu, leze na nervy, můžete zkusit jeden opravdu neobyčejný koláč, který mám z mé nejnovější kuchařky, která se jmenuje Jerusalem

pondělí 11. února 2013

Gevulde Speculaas - The Daring Bakers Challenge

S uveřejněním lednové výzvy Daring Bakers přicházím opět pozdě, ale vzhledem k těm devíti zkouškám a šesti zápočtům, které jsem musela za šest týdnů trvající zkouškové období zvládnout, se snad ani není čemu divit a doufám, že moji blogerskou absenci omluvíte. Na upečení zadání na leden jsem si přece jen nakonec čas našla, a to dokonce ještě v termínu, protože střídat náročnou psychickou práci s prací manuální považuji nejen za prospěšné, ale v mém případě i naprosto nezbytné, protože sezením nad učením 24/7 už bych jistojistě přišla o poslední zbytky mého duševního zdraví. :) A protože i příspěvek odtajňující výsledky mého snažení je lepší napsat pozdě než vůbec, vzhůru do toho.