pondělí 19. srpna 2013

Křupavé meruňky

Je to zvláštní strom, tahle meruňka. Připadá mi, že i když zemědělci každý rok hromadně úpí nad podprůměrnou úrodou toho či onoho, meruněk je pokaždé úplné moře. A protože knedlíky, kynutý táč a marmeládu doma děláme pořád, jako ostatně asi všichni, letos jsem se pustila i do crumble.

neděle 18. srpna 2013

Vysočina 6x2

Pro jednou zase málo řečí a hodně obrázků. O tom, jak jsem se přejedla v Selském dvoře v Daňkovicích, poprvé v životě pekla buchty v remosce, pozorovala kombajny drandící po poli a celý týden zhluboka dýchala, aby se mi roztáhl hrudní košíček.

neděle 4. srpna 2013

Borůvkový něco-jako-clafoutis

Ještě jeden borůvkový (nebo spíš supermegamocborůvkový) a už dám s těmi koláči pokoj, slibuju! I s recepty od Mary. Ale když už jsem si jednou něco slíbila, nedá se nic dělat… 

pátek 2. srpna 2013

Rybízový sněhový koláč

Koláč plněný čerstvým rybízem se sněhobílou čepicí jsem viděla před pár lety v nějakém levném ženském plátku typu Chvilka pro tebe, bohužel s kostrbatým receptem, ve kterém nesedělo snad vůbec nic. Myšlenka na tuto kombinaci mi ale v hlavě zůstala a nakonec jsem se před pár týdny náhodou dostala k receptu, který se mi líbil mnohem víc a tradá, andělský rybízový koláč byl na světě.